Ben Kimim?

1989 Çankaya doğumluyum. İlk ve ortaokulu Ankara, Samsun, Kocaeli’nde 3 şehir, 5 okulda bitirdim. Ailemin gezginliğinden sıkılıp memleketim Antalya’da Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’ni kazandım. Eğitimime Akdeniz Tıp fakültesinde devam ettim.

Tıp eğitimimden sonra kısa bir süre Siirt ili Kurtalan ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştım. Kardiyoloji ihtisasını yapmak için Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesi’ne başladım. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 2 yıl Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans eğitimi aldım.

Türk Kardiyoloji Derneği yeterlilik kurulunun bilgi değerlendirme sınavını kazandım. Genç yaşta kalp krizi geçiren hastalarda kötü kolesterol düzeyi ile kalp damar tıkanıklığının yaygınlığı arasındaki ilişkiyi araştırdığım bitirme tezi sonrası kalp hastalıkları uzmanı (kardiyoloji) ünvanını taşımaya hak kazandım. 2 yıl Sinop ili Boyabat ilçesinde zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra devlet görevimden ayrılıp memleketim Antalya’ya aynı ilde uzun süre yaşama rekorumu kırmak üzere geldim. 2 yıl Antalya’da bir özel hastanede çalıştıktan sonra iklim değişikliği ve toprak sağlığı üzerine çalışmak için mesleğe 10 ay ara verdim. Yoldash ve ische isimli iki girişimimin tohumlarını attıktan sonra mesleğe geri döndüm.

Şu an Antalya Özel Opera Yaşam Hastanesi’nde çalışıyorum. Çifçilerin topraklarını iklim krizine dirençli kılmak için danışmanlık veriyorum.

Dernek, kulüp üyelikleri;

  • Türk Kardiyoloji Derneği
  • Avrupa Koruyucu Kardiyoloji Birliği (EAPC)

Koruyucu hekimlik, mesleği yaparken haz aldığım konu. Bu bağlamda hastalık oluşmadan önlem almak, testi kırılmadan harekete geçmek özel ilgi alanım. Bu site de nihayatinde korucu hekimlik bilgileri vermek amacı ile oluşturuldu.

İlgi Alanlarım

Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon)

Yüksek Kolesterol

Şeker hastalığı (diyabet) ve metabolik sendrom

Egzersiz ve beslenme

Sağlık dışı konular

İklim değişikliği

Tarım

Ekonomi


İletişim

dr.mustafahakan@gmail.com