Ben Kimim?

1989 Çankaya doğumluyum. İlk ve ortaokulu Ankara, Samsun, Kocaeli’nde 3 şehir, 5 okulda bitirdim. Ailemin gezginliğinden sıkılıp memleketim Antalya’da Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’ni kazandım. Eğitimime Akdeniz Tıp fakültesinde devam ettim.

Tıp eğitimimden sonra kısa bir süre Siirt ili Kurtalan ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştım. Kardiyoloji ihtisasını yapmak için Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesi’ne başladım. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 2 yıl Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans eğitimi aldım. İstanbulda evlendim ve bir kızım oldu.

Türk Kardiyoloji Derneği yeterlilik kurulunun bilgi değerlendirme sınavını kazandım. Genç yaşta kalp krizi geçiren hastalarda kötü kolesterol düzeyi ile kalp damar tıkanıklığının yaygınlığı arasındaki ilişkiyi araştırdığım bitirme tezi sonrası kalp hastalıkları uzmanı (kardiyoloji) ünvanını taşımaya hak kazandım. 2 yıl Sinop ili Boyabat ilçesinde zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra devlet görevimden istifa edip memleketim Antalya’ya aynı ilde uzun süre yaşama rekorumu kırmak üzere geldim. Bakalım hayat bana neler gösterecek.

Dernek, kulüp üyelikleri;

  • Türk Kardiyoloji Derneği
  • Avrupa Koruyucu Kardiyoloji Birliği (EAPC)

Koruyucu hekimlik, mesleği yaparken haz aldığım konu. Bu bağlamda hastalık oluşmadan önlem almak, testi kırılmadan harekete geçmek özel ilgi alanım. Bu site de nihayatinde korucu hekimlik bilgileri vermek amacı ile oluşturuldu.

İlgi Alanlarım

Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon)

Yüksek Kolesterol

Şişmanlık (Obezite)

Şeker hastalığı (diyabet) ve metabolik sendrom

Egzersiz ve beslenme

Uyku

Kalp-damar tıkanıklığının tespiti ve tedavisi

Kalp-damar hastalıkları riskinin hesaplanması ve hasta-hekim odaklı yöntemler ile risklerin azaltılması

Blockchain

Ekonomi

Doğa


Akdeniz Sağlık Vakfı Yaşam Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı olarak görev yapıyorum.

Gebizli Mah 1116 sok. No: 4 Muratpaşa/ Antalya

Telefon: 444 77 44